saimirkalbaj

Moving time  5 ώρες 38 λεπτά

Ώρα  8 ώρες 53 λεπτά

Σύνολο σημείων 3442

Uploaded 13 Οκτωβρίου 2018

Recorded Οκτωβρίου 2018

-
-
1.887 m
288 m
0
4,8
9,6
19,19 km

132 εμφανίσεις, 8 αποθηκεύσεις

κοντά στην περιοχή Këlcyrë, Kukës (Albania)

Shtegu vazhdon nepermjet binjave te gjarprit .
qe ndjek gjurmet e bjeshkeve ,psh Javorr,Kunji i Armeve ,Gjarpri Çeremit e tj deri sa mberrin ne fshatin e thelle dhe shume piktoresk te Çeremit.
biodiversitet shume i larmishem lule dhe peme si pisha ,ahu tj tj ,
boronica ,medra dhe burime ujore te shumta .
kalon ne zona qe banohet gjate sezonit te veres.
shume piktores nga e majta bjeshket e namuna.si M Hekurave.M Madhe "lugbatit" deri masivin e Jezerces dhe Blloku i Kollates per te zbrit ne Çerem me shtepi te vjetra dhe mundesi akomodimi.
ecje 8 ore bashke me pushime.
veshtersia mesatar .
koha theksoj shume mire .
13.10.2018
shtegu i bjeshkatarve .
kthesa e pushimit .
tek qershia.
kryqezim shtigjeve . per dragobi.markofçe.çerem. dobrerdol e tj . ketu ndjekim rrugen per te bjeshka gjerpri çeremit
mbyllur nga natyra po ndjek gjurmen se asht i lehte
burim ujor
ujvara çeremit

Σχόλια

    You can or this trail