zubeyir

Ώρα  2 ώρες 44 λεπτά

Σύνολο σημείων 904

Uploaded 3 Σεπτεμβρίου 2016

Recorded Αυγούστου 2016

-
-
576 m
115 m
0
2,5
4,9
9,87 χιλιόμετρα

1352 εμφανίσεις, 36 αποθηκεύσεις

κοντά στην περιοχή Mehmetalan, Balıkesir (Türkiye)

Bu etap Mehmetalanı köyü Endes Camping'ten başlıyor ve tepede yol ayrımında bulunan İmam Çeşmesi'nde henüz Kirse'ye ulaşmadan sonlanıyor.
Sabah Mehmetalanı köyünde Endes Camping'ten yola çıkarak Kaz Dağı Milli Parkı çevresinde kalan bir rota takip etmeye başladım. Milli park içerisinde kamp, alan rehberleri eşliğinde yapılabiliyor. Bu tarihte ücreti 145 TL/gün.
Bu etapta ve günün geri kalanında sürekli yükseldim ve orman yollarını takip ettim. Orman yolları toprak ve taş zeminden oluşuyor. Bu yollarda özellikle kalın tabanlı ve bilekliği olan bir ayakkabı tercih etmek iyi olur. Yanıma baton almadığım için boyuma uygun bir dalı baston olarak kullandım.
Bu etapta yol üzerinde çok sayıda çesme var ve Ağustos ayı olmasına rağmen çoğu akar durumdaydı.
Orman içinde hayvan olarak ayı, yaban domuzu, kurt, çakal ve tilki bulunduğu biliniyor. Bunları ilaveten bir de ormanda otlayan keçi sürülerinin başındaki çoban köpekleri var ki sayılan diğer hayvanlardan daha tehlikeli olabiliyorlar. Yaban domuzlarına kolayca rastlayabiliyorsunuz, zaten siz onu fark etmeden o sizi fark edip kaçıyor. Orman altında sık sık kazdıkları çukurları ve dışkılarını görüyorsunuz. Diğer hayvanların da aç olmadıkları sürece size yaklaşmadıkları söyleniyor. Ancak çoban köpekleri bölgelerine yaklaştığınızda hemen üstünüze geliyorlar ve genellikle birden fazla oluyorlar. Boyunlarında çivili tasmaları bulunabiliyor. Birkaç karşılaşmadan sonra keçilerin çıngıraklarını duyduğumda uzaklarından, mümkün olduğu kadar tırsmadan ve gerekirse yolumu değiştirip, biraz daha uzatarak geçmeye başladım.
Çeşme
Kamp atılabilir
Kamp atılabilir
Çeşme
Keçiler
Çeşme
Akarsu
Hızır - Akaleos kamp alanları için yol ayrımı
Çeşme
Çeşme
Manzara

Σχόλια

    You can or this trail