anvari

Ώρα  5 ώρες 58 λεπτά

Σύνολο σημείων 368

Uploaded 6 Ιουνίου 2017

Recorded Ιουνίου 2017

-
-
1.582 m
6 m
0
3,7
7,4
14,75 km

1366 εμφανίσεις, 65 αποθηκεύσεις

κοντά στην περιοχή Yālū, Golestān (Iran)

ساعت 7 صبح از نطقه ناهارخوران گرگان با 2 دستگاه مینی بوس برای رسیدن به دشت جهان نما به راه افتادیم.
باتوجه به تجربه های قبلی صعود به دشت جهان نما و با برنامه ریزی های قبلی انجام شده، تصمیم گرفته بودیم اینبار از مسیر روستای شصت کلا و جاده باران کوه به منطقه جهان نما صعود کنیم . به همین منظور بعد از رسیده به روستای شصت کلا مسیر جنگلی و نسبتا سنگ لاخی باران کوه را با مینی بوس پیش گرفتیم. بعد از طی مافتی حدود 7 کیلومتر به منطقه ای رسیدیم که کندوداران، کندوهای خود را مستقر کرده بودند و تقریبا ادامه مسیر با استفاده از ماشین های غیرشاسی ممکن نبود. صمن اینکه مشخصه بارز این نقطه عبور از رودخانه ای بود که از وسط جاده می گذشت و فقط ماشین های شاسی دار امکان تردد داشتند . همچنین کانال آبی جهت هداین آب احداث شده بود.
مهم ترین نکته در خصوص این مسیر این می باشد که ابتدای مسیر به درستی تشخیص داده شود چراکه ادامه مسیر تا منطقه تخت میرزا در این موسوم (13 خرداد 1396) کاملا مشخص و پاکوب می باشد و هیچ نیازی به راه بلد محلی وجود ندارد.
ابتدای مسیر شیب نسبتا ملایمی دارد و با رسیدن به انتهای مسیر و نزدیک شدن به تخت میرزا شیب تندتر می شود ولی در کل مسیر بسیار مشخصی تا تخت میرزا وجود دارد و همه نگرانی های ما به دلیل در اختیار نداشتن بلد محلی بی مورد بود.
در طول مسیر و بعد از دوراهی و رودخانه هیچ منبع آبی در دسترس نبود بنابراین تمهیدات لازم اندیشیده شود.
با رسیدن به تخت میرزا می توان به چشمه آبی که وجود دارد رجوع کرد و مجدد مسیر کلبه مش صفر در پیش گرفته شود. ولی به دلیل تعطلات خردادماه و گروه های متعددی که در منطقه حضور داشتند برای برداشتن آب به تخت میرزا مراجعه نکردیم و ب های باقیمانده از سایر گروه ها را از آنها درخواست نمودیم که با روی باز و گشاده در اختیارمان قرار دادند. بیشترین گروه ها از مشهد بودند.
مسیر صعود از تخت میرزا تا کلبه مش صفر نیز مشخص و پاکوب بود و بجز شیب تند اولیه مسیر، بقیه مسیر بسیار مناسب و دیدنی بود.

آقای الوندی (راننده مینی بوس) : 09112716029
محل جداشدن مسیر باران کوه از روستای شصت کلا ابندای جاده های جنگلی و سنگلاخی امکان عبور برای ماشین های سواری نیز تا رودخانه وجود دارد و تفرجگاهی برای گرگانی ها می باشد
کانال آب
ادامه مسیر ماشین رو...سمت چپ
عبور فقط با ماشین شاسی دار
دوراهی تخت میرزا و باران کوه مسیر سمت راست مسیر دسترسی به تخت میرزا می باشد ادامه مسیر کاملا مشخص می باشد. تا بخشی از مسیر ماشین نیز رفته است و بقیه آن تا تخت میرزا پاکوب می باشد
عبور از رودخانه ای دیگر
محوطه استراحت
دوراهی تخت میرزا کلبه مش صفر
فضای باز
کلبه مش صفر

2 αξιολογήσεις

 • anvari 6 Ιουν 2017

  نکته حائز اهمیت :
  باتوجه به فشردگی درختان مسیر، ممکن است
  Track
  برداشت شده در برخی از نقاط دقیق نباشد و. لیکن جای هیچ نگرانی وجود ندارد چراکه مسیر از ابتدا تا انتها کاملا مشخص و پاکوب می باشد. فقط شاید در صعودهای زمستانه مسیر مشخص نباشد.

 • anvari 6 Ιουν 2017

  کم و بیش در کل مسیر آنتن دهی موبایل وجود داشت

You can or this trail